ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Filip Grzegorczyk nowym prezesem Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska
16.05.2017r. 17:56

16 maja Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Taurona, został nowym prezesem Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska.
- Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska spełnia kluczową rolę w tworzeniu pozytywnego obrazu polskiej energetyki i efektywnie moderuje dyskusję o przyszłości i promocji osiągnięć branży energetycznej. Przewodnicząc Izbie będę się starał, aby była ona inicjatorem i wsparciem dla projektów ministerialnych, ponieważ IGEiOŚ posiada wszelkie kompetencje do generowania trendów w polskiej energetyce, zarówno pod kątem projektów jak i regulacji - zadeklarował Grzegorczyk po wyborze na stanowisko prezesa Izby.

Jego zdaniem, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska spełnia kluczową rolę w tworzeniu pozytywnego obrazu polskiej energetyki oraz efektywnie moderuje dyskusję o przyszłości i promocji osiągnięć branży energetycznej.

Wyboru Grzegorczyka dokonało obradujące we wtorek w Warszawie walne zgromadzenie członków Izby.

Obecnie działania Izby koncentrują się głównie na współpracy z organami administracji państwowej, organizacjami społecznymi i gospodarczymi, a także na organizowaniu szkoleń czy doradztwie ekonomicznym, technicznym i organizacyjnym dla jej członków.
Izba współpracuje i wymienia doświadczenia z krajowymi i zagranicznymi izbami przemysłowo-handlowymi, a także organizacjami samorządowymi. Bierze też udział w tworzeniu banku informacji gospodarczych, finansowych i innych, niezbędnych w działalności gospodarczej jej członków.

Filip Grzegorczyk kieruje grupą Tauron od połowy listopada ubiegłego roku. Ma doświadczenie w branży energetyczno-paliwowej. W latach 2011-2013 był związany z Kompanią Węglową, jako pełnomocnik zarządu ds. rozwoju energetyki. W latach 2007-2008 był członkiem zarządu Tauronu, a od listopada 2015 r. przez rok był wiceministrem Skarbu Państwa.

Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, reprezentująca środowiska związane z tymi sektorami gospodarki, obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Izba skupia ok. 110 firm, wśród nich wiodące firmy energetyczne oraz ich kooperantów. W ostatnim czasie, przed wyborem Filipa Grzegorczyka, obowiązki prezesa Izby pełnił prezes grupy Enea Mirosław Kowalik

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE