ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Będą zmiany w statucie Taurona
22.05.2017r. 06:10

W porządku obrad, zaplanowanego na 29 maja zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Taurona, znalazły się między propozycje zmian statutu spółki.
Przygotowane przez akcjonariusza - Skarb Państwa projekty uchwał zakładają między innymi wprowadzenie w statucie Taurona zapisu odnośnie odpowiedzialności spółki za bezpieczeństwo energetyczne kraju, o treści: "Spółka realizuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego Rzeczypospolitej Polskiej".

Proponowane przez Skarb Państwa zmiany w statucie Taurona doprecyzowują też obowiązki zarządu w związku przygotowywaniem planów rzeczowo-finansowych oraz strategii korporacyjnej, a także wprowadzają obowiązek przygotowywania i przedkładania radzie nadzorczej i WZA sprawozdanie dotyczące wydatków reprezentacyjnych, na usługi prawne, marketingowe, usługi public relations i komunikacji społecznej oraz na usługi doradztwa związanego z zarządzaniem. Nowe zapisy w statucie zobowiązuję też zarząd do sporządza przynajmniej raz w roku sprawozdanie z nadzoru nad realizacją projektów inwestycyjnych i przedkłada RN do zatwierdzenia.
Skarb Państwa w projekcie zmian statutu Taurona proponuje również wprowadzenie punktów odnoście wymogów stawianych kandydatom na członków zarządu spółki oraz zasad ich wybierania przez radę nadzorczą. W propozycji zmian są również punkty rozszerzające katalog czynności zarządu wymagających zgód rady nadzorczej.

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: abc 22.05.2017r. 07:07
"Spółka realizuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego Rzeczypospolitej Polskiej".... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 01-06-2017r. 13:56 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE