ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron rozwiązał umowę z PFR ws. budowy bloku gazowo-parowego w Łagiszy
01.06.2017r. 21:10

Jak poinformował ISBnews, Tauron rozwiązał umowę inwestycyjną z Polskim Funduszem Rozwoju, której celem była wspólna realizacja projektu "Budowa Bloku Gazowo-Parowego klasy 413 Mwe" w Elektrowni Łagisza.
"Rozwiązanie umowy inwestycyjnej wpisuje się w założenia 'Strategii Grupy Tauron na lata 2016-2025', zakładającej wstrzymanie inwestycji w blok gazowo-parowy w Elektrowni Łagisza, co przekłada się na redukcję nakładów inwestycyjnych z tego tytułu w wysokości około 1,5 mld zł" - napisano w komunikacie Taurona.
Serwis przypomina, że w lipcu 2015 r. Tauron zawarł umowę z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi - obecnie PFR - o wspólnej realizacji i finansowaniu projektu budowy bloku gazowo-parowego klasy 413 MWe w Elektrowni Łagisz. Fundusz miał zainwestować w projekt do 750 mln zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE