ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szydło: Nie będzie rozwoju gospodarki bez zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego
02.06.2017r. 05:13

- Chcemy, by polskie górnictwo i polska energetyka stawały się coraz bardziej nowoczesne - mówiła premier Beata Szydło w czwartkowej uroczystości podpisania porozumienia dotyczącego finansowania budowy nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno.
-Gospodarka, rozwój, bezpieczeństwo, rodzina - to filary bezpiecznej nowoczesnej Polski, która będzie przykładem dla innych. Nie będzie szybkiego rozwoju Polski, by bezpieczeństwa energetycznego" - powiedziała premier Beata Szydło na budowie nowego bloku energetycznego w Jaworznie. Jak mówiła szefowa rządu, energetyka to krwiobieg polskiej gospodarki, dlatego rząd PiS ją odbudowuje. Ponadto reformuje i ratuje polskie górnictwo - sektor nierozerwalnie połączony z energetyką - który poprzednie władze przez lata zaniedbywały.

Budowa nowego bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno zapewni nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale i nowe miejsca pracy. To także przykład mądrej polityki gospodarczej rządu. "Inwestycja jest ekologiczna, oparta jest na nowoczesnych technologiach. Chodzi nam o to, by energetyka i górnictwo właśnie takie były" - zaznaczyła premier.
- Jesteśmy w trakcie realizacji bardzo ambitnego i odważnego programu gospodarczego - mówiła premier Beata Szydło o "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Jak dodała, priorytetami jej rządu wynikającymi z tzw. planu Morawieckiego, są: odbudowa polskiego przemysłu, wspieranie przedsiębiorców oraz zasilanie gospodarki mądrymi projektami społecznymi. "Chcemy, by te naczynia połączone budowały wzrost gospodarczy, z którego korzystają wszystkie polskie rodziny" - przekonywała szefowa rządu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE