ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron otrzymał tytuł "Herosa Rynku Kapitałowego 2017"
05.06.2017r. 20:11

Tauron Polska Energia otrzymał tytuł "Herosa Rynku Kapitałowego 2017" w kategorii spółka. O zwycięstwie w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zadecydowały głosy inwestorów, którzy docenili wysokie standardy spółki w obszarze relacji inwestorskich oraz stosowanie najlepszych praktyk w zakresie komunikacji kierowanej do inwestorów indywidualnych.
- Chciałbym podkreślić, że od początku giełdowej historii spółki transparentna komunikacja z rynkiem należała do naszych priorytetów. To wyróżnienie stanowi dowód, że warto budować długoterminowe relacje z inwestorami indywidualnymi, zwłaszcza w sytuacji, gdy ta grupa inwestorów stanowi liczną grupę w strukturze akcjonariatu. Cieszymy się, że inwestorzy doceniają naszą rzetelną politykę informacyjną i szeroko zakrojony program komunikacji inwestorskiej - mówi Marek Wadowski, wiceprezes zarządu ds. finansów Taurona.Od debiutu giełdowego, który miał miejsce w czerwcu 2010 r., Tauron prowadzi aktywny dialog z inwestorami poprzez m.in. konferencje prasowe, konferencje inwestorskie, dni inwestora i analityka, roadshows, czaty inwestorskie i spotkania z inwestorami indywidualnymi. Przedstawiciele Taurona biorą udział średnio w kilkunastu konferencjach inwestorskich i roadshows w kraju i za granicą rocznie.

Warto przypomnieć, że działania Taurona w zakresie komunikacji z rynkiem kapitałowym były wielokrotnie doceniane: w dwóch edycjach badania przeprowadzonego przez Izbę Domów Maklerskich oraz Gazetę Giełdy i Inwestorów "Parkiet" relacje inwestorskie Taurona zostały uznane za najlepsze wśród spółek z indeksu WIG30.
W roku 2014 spółka otrzymała od Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wyróżnienie w konkursie "Heros Rynku Kapitałowego 2014" za aktywną komunikację z inwestorami indywidualnymi.

Tauron trzy razy z rzędu (w roku 2014, 2015 i 2016) otrzymał nagrodę główną w organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków w konkursie "The Best Annual Report" za najlepszy raport roczny, dołączając do elitarnego grona "The Best of The Best", skupiającego spółki stosujące najwyższe standardy raportowania.

W 2017 r. Tauron znalazł się w gronie laureatów rankingu Transparentna Spółka Roku 2016 za przejrzystość biznesu i jakość komunikacji z rynkiem.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk Wiesio 06.06.2017r. 08:33
Nie wiem jak dla innych inwestorów ale jak dla mnie to wolałbym żeby komunikacja była mniej aktywna a za to akcja po... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE