ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fitch przyznał rating "BBB(Exp)" planowanej przez Tauron emisji euroobligacji
14.06.2017r. 17:18

Agencja ratingowa Fitch przyznała planowanej przez Tauron emisji euroobligacji rating "BBB(Exp)" - podał Fitch w komunikacie.
Fitch ma dla samego Tauronu rating "BBB" z perspektywą stabilną.

W środę Tauron poinformował, że w porozumieniu z konsorcjum banków inwestycyjnych, rozpoczął działania zmierzające do przeprowadzenia ewentualnej emisji euroobligacji o wartości do 500 mln euro z terminem wykupu przypadającym 7-10 lat od dnia ich emisji. Spółka podała, że działania obejmować będą w szczególności przeprowadzenie spotkań z inwestorami w Europie.

"Przeprowadzenie emisji euroobligacji jest uzależnione od warunków rynkowych. Wielkość emisji, ostateczna cena emisyjna oraz stopa procentowa, według której będą oprocentowane euroobligacje zostaną ustalone po przeprowadzeniu, we współpracy z konsorcjum banków inwestycyjnych, spotkań z inwestorami w Europie" - napisano w komunikacie Tauronu.

Środki uzyskane z emisji euroobligacji zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków grupy Tauron.
Tauron podał, że będzie ubiegać się o dopuszczenie euroobligacji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie.

Agencja Bloomberg podała, że JP Morgan, MUFG i Santander są wiodącymi menedżerami i prowadzącymi księgę popytu, a PKO BP współmenedżerem. Roadshow w Europie rozpocznie się 20 czerwca 2017 r.

W połowie marca przedstawiciele Tauronu informowali, że spółka rozważa w tym roku emisję euroobligacji lub green bonds i chce, by jej wartość wyniosła 500 mln euro, a planowana zapadalność tych obligacji mogłaby wynieść 7-10 lat.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: pracownik TD 20.06.2017r. 20:52
i znowu zrobią tak, że nie będą płacić diwidend za euroobligacje, już raz nabrali ludzi
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE