ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron wyemituje 10-letnie euroobligacje przy rentowności 163 bp plus MS
28.06.2017r. 18:41 28.06.2017r. 14:15

Rentowność 10-letnich euroobligacji Tauronu wyniesie 163 bp powyżej mid-swap (MS), a kupon 2,375 proc. - poinformował Tauron w komunikacie z ostatecznymi parametrami euroobligacji.
Tauron oferuje euroobligacje o wartości do 500 mln euro z terminem wykupu przypadającym 10 lat od dnia ich emisji. Oferującymi euroobligacje Tauronu są JP Morgan, Santander, MUFG oraz PKO BP.

Okresy odsetkowe są roczne.

Wcześniejsze szacunki mówiły o oczekiwanej przez Tauron rentowności na poziomie 180-170 bp powyżej MS. Późniejsze nieoficjalne informacje Bloomberga wskazywały, że ostatecznie rentowność może wynieść 165 bp plus minus 2 bp powyżej MS.
Środki uzyskane z emisji euroobligacji zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków grupy Tauron.

Tauron będzie ubiegać się o dopuszczenie euroobligacji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie. Fitch przyznał euroobligacjom Tauronu rating "BBB".

W połowie marca przedstawiciele Tauronu informowali, że spółka rozważa w tym roku emisję euroobligacji lub green bonds i chce, by jej wartość wyniosła 500 mln euro, a planowana zapadalność tych obligacji mogłaby wynieść 7-10 lat.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 29.06.2017r. 05:31
Kosztowny sposób łatania dziury. Emisja pomoże na chwilę i ograniczy możliwości inwestycyjne w przyszłości.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE