ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron: nie otrzymaliśmy żadnego pozwu od Invenergy
03.07.2017r. 11:23

W związku z informacjami przekazanymi mediom w imieniu przedsiębiorstwa Invenergy, Tauron poinformował, że do tej chwili nie otrzymał żadnego pozwu od tej spółki.
Tauron podkreśla, że stroną sporów z operatorami farm wiatrowych jest Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa Sp. z o.o. (PE-PKH), a nie Tauron Polska Energia.

Spółka zwraca również uwagę, że spory te powinny zostać rozstrzygnięte zgodnie z obowiązującym prawem prawomocnym wyrokiem sądowym.

Aktualnie toczą się postępowania, których przedmiotem jest ustalenie skuteczności rozwiązania umów długoterminowych z operatorami farm wiatrowych na zakup energii oraz praw majątkowych ze świadectw pochodzenia.
Jak dotąd został rozstrzygnięty jeden spór między PE-PKH a farmami w sądzie pierwszej instancji. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Dobiesław Wind Invest sp. z o.o. (spółka z Grupy Enerco) przeciwko PE-PKH.

Przypominamy, że Invenergy, amerykański inwestor z branży energetycznej podał w komunikacie prasowym, iż domaga się od Taurona ponad 1,2 mld zł odszkodowania za niezgodne jego zdaniem z prawem rozwiązanie umów długoterminowych.


Zobacz także:

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Ekonomista 04.07.2017r. 01:11
Tylko ciąg dalszy będzie taki, że amerykanie podadzą Tauron do sądu w Nowym Jorku, gdzie wygrają na 100% i uzyskają... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 04-07-2017r. 08:12 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Akcjonariusz 04.07.2017r. 11:59
Warto wyjaśnić problemy prawne. Akcje spadły o 3%.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE