ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron: wszystkie zgłoszone elektrownie wodne spółki Taurona Ekoenergia wygrały aukcję OZE
06.07.2017r. 09:21

Wszystkie zgłoszone elektrownie wodne spółki Tauron Ekoenergia wygrały aukcję OZE i uzyskały gwarantowaną cenę sprzedaży energii elektrycznej do końca pełnego okresu wsparcia - poinformowała Grupa w komunikacie zapowiadając, że przygotowuje się do kolejnych aukcji i planuje zgłoszenie większych jednostek wytwórczych.
Aukcja OZE (Odnawialne Źródła Energii), w której wzięły udział elektrownie TTaurona dotyczyła istniejących instalacji o mocy nie większej niż 1 MW, spełniających kryterium stopnia wykorzystania mocy zainstalowanej elektrycznej powyżej 3504 MWh/MW/rok oraz emisyjności nie większej 100 kg/MWh. Aukcja została przeprowadzona w dniu 30 czerwca 2017 r.

Zgodnie z regulaminem, aukcję wygrywają uczestnicy oferujący najniższą cenę, aż do wyczerpania ilości lub wartości energii elektrycznej przewidzianej do sprzedaży.
W porównaniu do poprzedniego roku, cena referencyjna dla elektrowni wodnych wzrosła o 10 zł/MWh - do poziomu 480 zł/MWh, co dało możliwość wyższego kwotowania ofert. Łącznie w ramach aukcji zwyciężyły 44 oferty z wolumenem 312 441,33 MWh o wartości 115 932 066,37 zł.

Jak podkreśla Taurona dzięki wygrana w aukcji OZE zgłoszone elektrownie wodne uzyskały stałą cenę sprzedaży energii elektrycznej do końca pełnego okresu wsparcia. Grupa zaznacza jednocześnie, że przejście do systemu aukcyjnego, wobec obecnych cen energii elektrycznej i zielonych certyfikatów, gwarantuje wygranym instalacjom znaczącą poprawę wyników finansowych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE