ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premie w wysokości ok. 1,8 tys. zł brutto na pracownika w spółkach grupy Tauron
07.07.2017r. 14:22

Pracownicy trzech spółek grupy energetycznej Tauron otrzymają w tym roku jednorazowe premie w wysokości około 1,8 tys. zł na pracownika - wynika z piątkowej informacji śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
Najwyższą premię - 1850 zł brutto - otrzymają pracownicy spółki Tauron Ciepło, skupiającej aktywa ciepłownicze grupy. W zajmującej się dostarczaniem energii spółce Tauron Dystrybucja będzie to 1800 zł brutto, a w grupującej m.in. elektrownie spółce Tauron Wytwarzanie - 1750 zł. W spółce Tauron Wydobycie, zajmującej się wydobyciem węgla, wysokość premii ma być ustalona 13 lipca.

Negocjacje płacowe w poszczególnych spółkach grupy Tauron są następstwem ramowego porozumienia, podpisanego 8 czerwca br. przez prezydium działającej w grupie Tauron Rady Społecznej z zarządem spółki.

Jak podała w piątek Solidarność, w części spółek rozmowy płacowe zostały już zakończone - przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych ustalili z zarządami tych firm wysokość jednorazowej premii, którą pracownicy otrzymają w tym roku.

Według informacji związkowych, w Tauron Ciepło obligatoryjna premia wyniesie 1850 zł brutto. Otrzymają ją wszyscy pracownicy spółki, zostanie wypłacona w sierpniu wraz z wynikającą z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy premią z okazji Dnia Energetyka. Uzgodnione już porozumienie w tej sprawie ma być podpisane niebawem.

W spółce Tauron Wytwarzanie premia wyniesie 1750 zł brutto. Część pracowników tej spółki dostanie także premię uznaniową, o wysokości której zdecydują kierownicy poszczególnych wydziałów. Pieniądze wpłyną na konta pracowników wraz z wypłatą za czerwiec, czyli do 10 lipca. Na premię uznaniową, która będzie wypłacona na początku sierpnia, przeznaczone zostaną środki w wysokości średnio 69 zł na etat - ma to być nie mniej niż 300 i nie więcej niż 1000 zł na osobę.
Pracownicy spółki Tauron Dystrybucja otrzymają premię wynoszącą 1800 zł brutto, a pieniądze wpłyną na ich konta przed 8 sierpnia. Ustalono też, że pracownicy posiadający niskie stawki zaszeregowania, a wyróżniający się w pracy, mogą liczyć dodatkowo na premię uznaniową (maksymalnie 600 zł brutto) - na ten cel przeznaczono po 50 zł w przeliczeniu na jeden etat. Zapisami porozumienia objęci zostaną także pracownicy spółek Tauron Dystrybucja Serwis oraz Tauron Dystrybucja Pomiary.

W spółce Tauron Wydobycie spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych z zarządem firmy, podczas którego najprawdopodobniej podpisane zostanie porozumienie płacowe, zaplanowano na 13 lipca.

8 czerwca prezydium Rady Społecznej Tauron Polska Energia podpisało z zarządem spółki ramowe porozumienie płacowe, które umożliwiło rozpoczęcie negocjacji dotyczących wzrostu wynagrodzeń w poszczególnych spółkach grupy. Zgodnie z ustaleniami, w tym i przyszłym roku pracownicy spółek z grupy Tauron otrzymają jednorazową premię, natomiast w czwartym kwartale 2018 r. rozpoczną się negocjacje dotyczące wzrostu płac zasadniczych w 2019 r.

Jak informował 8 czerwca br., po podpisaniu ramowego porozumienia płacowego, prezes grupy Tauron Filip Grzegorczyk, zgodnie z tym porozumieniem, do końca 2019 r. wysokość premii w zatrudniającej ok. 25 tys. osób grupie Tauron będzie uzależniona od osiągnięcia zakładanego wyniku EBITDA oraz realizacji wyznaczonych inicjatyw oszczędnościowych.

Czerwcowe porozumienie precyzuje zasady polityki płacowej spółki w latach 2017-2019. W przypadku realizacji zakładanych wskaźników ekonomicznych, oznacza to - jak informowano w czerwcu - dodatkowe średnio nieco ponad 100 zł netto miesięcznie dla każdego pracownika, płatne jednorazowo po podsumowaniu rocznych wyników. Wypłata dodatkowych świadczeń zależy nie tylko od osiągnięcia określonego na dany rok wyniku EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami i amortyzacją), ale również od realizacji inicjatyw oszczędnościowych w poszczególnych obszarach działania grupy.

KOMENTARZE ( 11 )


Autor: robol 09.07.2017r. 21:00
Można można co koledzy ze związków w PGE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: pracownik TD 09.07.2017r. 23:42
taka powinna byc co miesiąc
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 11-08-2017r. 23:51 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: pge dystrybucja 10.07.2017r. 12:50
Związki zawodowe a zwłaszcza w Oddziale RZESZÓW powinny brać przykład z przedstawicieli w TAURONIE. Pge dystrybucja... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 13-07-2017r. 09:28 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: F.A. 11.07.2017r. 12:12
Czytanie ze zrozumieniem boli, prawda? Wieszacie psy na swoich związkowcach, ale Wy macie podwyżki płac zasadniczych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Rusz 11.07.2017r. 19:43
Łagisz pada jak oni chcą ciepło na zagłębiu utrzymać
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: L.BUZAŁA 12.07.2017r. 17:05
TE PREMIE TO PIENIĄŻKI Z ZABRANYCH EKWIWALENTÓW
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE