ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grzegorczyk: działania Invenergy to próba wywarcia medialnej presji na Tauron
12.07.2017r. 05:35

Prezes Taurona Filip Grzegorczyk skomentował podaną na początku lipca za pośrednictwem mediów przez amerykańską firmę Invenergy informację o złożeniu w sądach przez powiązane z nią spółki pozwów przeciwko Tauronowi - podaje "Puls Biznesu".
- Nadal nie otrzymaliśmy żadnego pozwu. Ogłoszenie przez Invenergy informacji o jego złożeniu uznaję za próbę wywarcia medialnej presji na Tauron. Jeśli chodzi o prawne podstawy dla takiego pozwu, to trudno mi je znaleźć. To sprawa naszej spółki zależnej, a istotą sporu jest to, czy miała prawo wypowiedzieć umowy farmom wiatrowym, czy nie - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Filip Grzegorczyk.

3 lipca Invenergy poinformowała, że pozwała Taurona w związku z zerwaniem kontraktów na zakup energii z elektrowni wiatrowych. Kwotę roszczeń wynikających z utraconych korzyści amerykanie wyliczyli na 325 mln dol., czyli 1,2 mld zł. Jednak Tauron w odpowiedzi na informację Invenergy oświadczył, że żadnego pozwu jeszcze nie dostał, a stroną tego sporu jest jego spółka zależna Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa (PE-PKH).
Komentując tę sytuację dla "Rzeczpospolitej" prof. Michał Romanowski podkreślił, że w jego ocenie adresat tego pozwu jest całkowicie niezrozumiały, bo Tauron nie jest stroną sporu. Ponadto zwrócił on uwagę, że umowy zawarte przez PE-PKH zawierają tzw. klauzule adaptacyjne.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 12.07.2017r. 05:54
Jaki jest komunikat TAURON S.A. na GPW??
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE