ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron szuka kolejnych partnerów do budowy bloku w Jaworznie
12.07.2017r. 06:02

Jak poinformował "Puls Biznesu", prezes Taurona Filip Grzegorczyk zadeklarował, że spółka poszukuje kolejnych partnerów do budowy bloku 910 MW w Jaworznie.
1 czerwca Tauron podpisał z Polskim Funduszem Rozwoju porozumienie określające wstępne warunki zaangażowania w realizację inwestycji o wartości 6,157 mld zł netto. PFR wyraził wstępne zainteresowanie zainwestowaniem kwoty 880 mln zł.

- Najbliższe miesiące poświęcimy na uzgadnianie postanowień umowy z PFR. Proces ten powinien się zakończyć w trzecim lub czwartym kwartale. Jednocześnie poszukujemy kolejnych partnerów, którzy mogliby objąć mniejszościowe pakiety w spółce Nowe Jaworzno Grupa Tauron - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Filip Grzegorczyk.
Spółka Nowe Jaworzno Grupa Tauron powstała poprzez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa z Tauron Wytwarzanie i rozpoczęła działalność 3 kwietnia. Utworzenie wyodrębnionego podmiotu dedykowanego do realizacji jednej konkretnej inwestycji umożliwi zmianę dotychczasowego modelu finansowania budowy bloku 910 MW co w konsekwencji pozwoli na ograniczenie wpływu wydatków związanych z tą inwestycją na bilans Grupy Tauron.

Nowa Strategia Grupy Tauron na lata 2016-2025 zakłada, że realizacja budowy bloku 910 MW w Jaworznie będzie prowadzona w nowej formule finansowania polegającej na obejmowaniu udziałów spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron przez partnerów zewnętrznych przy założeniu utrzymywania przez Tauron pakietu kontrolnego spółki Nowe Jaworzno.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 12.07.2017r. 11:45
A gdzie kasa z emisji euroobligacji?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE