ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron dostarczy energię za ponad 60 mln zł dla administracji publicznej
18.07.2017r. 09:53

Tauron wygrał przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej dla ponad 100 jednostek administracji państwowej. W ciągu dwóch lat dostarczy do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów 226 818 MWh energii elektrycznej.
W przetargu startowało 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę o wartości 60 121 592,69 zł, złożył Tauron Sprzedaż. To kolejna wygrana spółki w istotnym przetargu publicznym na zakup energii elektrycznej.

- Konsekwentnie realizujemy nasze cele. Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych. Wygrany przetarg to potwierdzenie tej zapowiedzi i cieszę się, że oferta naszej firmy została obdarzona zaufaniem, a konkurencyjność naszego produktu została pozytywnie oceniona. To kolejny krok w budowie naszego portfolia klientów, a także duże wejście z produktami i usługami w skali kraju. Mimo wszystko ten sukces nie zwalnia nas z dalszych usilnych działań w kierunku budowania oferty nowoczesnego i konkurencyjnego dostawcy energii - mówi Filip Grzegorczyk prezes zarządu Taurona.

Dzięki wygraniu tego przetargu od października 2017 do września 2019 roku Tauron będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. Są to m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przetarg dotyczył 1 376 punktów poboru energii elektrycznej. Organizatorem postępowania było Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

- Kontraktowanie energii w przetargach odgrywa dużą rolę w działalności biznesowej Taurona. Z roku na rok rośnie liczba pozyskanych klientów publicznych. Daje to pozytywną perspektywę co do realizacji ambitnych planów sprzedażowych Taurona - podkreśla Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu Taurona.
W 2016 r. Tauron brał udział w 1 236 postępowaniach publicznych, co stanowi największą ilość złożonych ofert na tle konkurencji. Spółka uzyskała również najwyższy odsetek wygranych przetargów. Od stycznia do maja 2017 r. spółka obsłużyła ponad 200 postępowań i ponownie jest liderem w ilości wygranych przetargów ogłaszanych przez klientów publicznych.

Jesienią ubiegłego roku grupa Tauron wygrała postępowania na dostawę energii elektrycznej ogłoszone m.in. przez grupy zakupowe z Lubina, Olsztyna i Szczecina. Natomiast we wrześniu zeszłego roku Tauron wygrał największy przetarg na dostawę energii elektrycznej w Polsce, ogłoszony wspólnie przez 30 samorządów i 31 jednostek samorządowych z woj. śląskiego. Spółka otrzyma 230 mln zł za dostarczone im 903 GWh energii elektrycznej w latach 2017-18.

Z reguły właśnie jesienią większość samorządów ogłasza postępowania publiczne na dostawę energii elektrycznej. O wygraną w tych przetargach konkuruje wiele firm, ponieważ samorządy łączą się w coraz większe grupy zakupowe i zamawiają bardzo duże wolumeny energii. Coraz częściej grupy zakupowe stosują w postępowaniach pozacenowe kryteria wyboru i oceny oferty, jak np. odpowiedni procentowy udział w dostawach energii z odnawialnych źródeł.

Również jesienią ubiegłego roku grupa Tauron wygrała przetarg, w wyniku którego zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi wartą ok. 283 mln zł umowę sprzedaży energii elektrycznej na pokrywanie strat powstałych w sieci przesyłowej w 2017 r.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Izak 18.07.2017r. 11:52
Gratulacje i rozsądna cena, a nie dołowanie poniżej 200 zł/MWh.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ekologik 18.07.2017r. 13:47
czy MinŚrodo będzie zużywało zieloną energię z OZE?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: DHO 18.07.2017r. 16:33
Brawo dla Tomka Lendera i jego Zespolu!
Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu - w koncu spolka odzyla.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zigzag 18.07.2017r. 23:17
Trochę dziegciu dla towarzyszy poklepujących się po plecach. Cena MWh netto 215 zł następna oferta bodajże 221 zł.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE