ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron szacuje koszty dostosowania bloków do BAT na 500-800 mln zł
18.08.2017r. 12:43

Tauron szacuje, że koszty dostosowania jednostek wytwórczych grupy do wymagań BAT mogą wynieść około 500-800 mln zł - poinformował Dariusz Niemiec, dyrektor wykonawczy Tauronu ds. handlu.
"Szacujemy, że ten koszt może być w przedziale od 500 do ok. 800 mln zł" - powiedział Niemiec na konferencji prasowej.

"Informowaliśmy wcześniej, że koszty mogą być nawet wyższe, na poziomie 1 mld zł, ale to już byłoby maksimum" - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

Dyrektor poinformował, że trwa inwentaryzacja potrzeb poszczególnych jednostek wytwórczych.

"Będziemy na pewno mieć ofertę na wszystkie nasze jednostki. To, które będą modernizowane, zależy od tego, jak i kiedy wejdzie rynek mocy" - powiedział Niemiec.
"Na pewno instalacje z najdłuższą żywotnością są w głównej mierze przeznaczone do inwestycji. Pozostałe - ich ilość, skala - zależeć będą od tego jak szybko wdrożony będzie rynek mocy i jego notyfikacja w Komisji Europejskiej" - dodał.

W czwartek w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowana została decyzja wykonawcza Komisji Europejskiej ustanawiająca konkluzje dotyczące najlepszych dostępnych technik (BAT) w odniesieniu do dużych obiektów energetycznego spalania (LCP).

Na dostosowanie do nowych wymogów branża energetyczna ma cztery lata.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: J25 18.08.2017r. 13:43
Ogłoszono dzisiaj,że zysk netto za pierwsze półrocze 2017 Taurona wynosi 1 miliard PLN. To co to dla nich jakieś... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 21-08-2017r. 09:17 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE