ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron weźmie prawdopodobnie udział w aukcji OZE
29.08.2017r. 05:57

Tauron prawdopodobnie złoży oferty w zaplanowanych na wrzesień i październik aukcjach OZE - informuje "Rzeczpospolita".
Według informacji dziennika Tauron rozważa możliwość wystartowania w aukcjach na 28 września oraz 2 października.

Pierwsza z tych aukcji dedykowana jest jednostkom o mocy poniżej 1 MW, w szczególności chodzi o biogazownie inne niż rolnicze, jednostki wykorzystujące biomasę oraz niektóre elektrownie wodne. Maksymalna ilość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana podczas aukcji zaplanowanej na 28 września została określana na poziomie nieco ponad 1,659 TWh, a maksymalna wartość - prawie 556,175 mln zł.

Natomiast na 2 października 2017 r. zaplanowano akcję dla tego typu jednostek o mocy powyżej 1 MW. Maksymalna ilość energii elektrycznej, która może zostać sprzedana podczas tej aukcji wynosi ponad 10,5 TWh, a wartość maksymalną ustalono na poziomie prawie 3,769 mld zł.
W wymienionych aukcjach mogłyby wziąć udział elektrownie biomasowe i elektrownie wodne z Grupy Tauron spełniające warunek stopnia wykorzystania mocy powyżej 3 504 MWh/MW/rok

Jak ustaliła "Rz" w PGE i Enei jeszcze nie zapadały decyzje odnośnie udziału w najbliższych aukcjach OZE, a w Enerdze dziennikowi nie udało się uzyskać informacji na ten temat.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE