ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron chciałby poprawić wynik EBITDA w przyszłym roku
07.09.2017r. 09:55

Chcielibyśmy doprowadzić do tego, by EBITDA w 2018 roku była na porównywalnym poziomie, z lekkim plusem - poinformował PAP Biznes wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.
"Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdyby w tym roku EBITDA była na poziomie porównywalnym rok do roku" - powiedział PAP Biznes Wadowski.

Po pierwszym półroczu 2017 roku EBITDA grupy Tauron wyniosła 2,094 mld zł, co oznacza wzrost o 26 proc. rdr.

Pytany o wstępne oczekiwania dotyczące wyniku grupy w przyszłym roku, odpowiedział: "Chcielibyśmy doprowadzić do tego, by EBITDA w 2018 roku była na porównywalnym poziomie, z lekkim plusem".
"Trudno jednak przewidywać, bo stopień niepewności jest duży, na rynku energetycznym jest dużo istotnych zmian regulacyjnych, np. rynek mocy. Zakładamy bowiem, że będzie on miał wpływ na ceny energii na rynku. Po drugie, ważna będzie kwestia obliga giełdowego. Liczymy, że będzie ono na takim poziomie, by płynność na rynku zapewniała transparentną, rynkową cenę. Te dwa elementy mogą stanowić szansę albo zagrożenie dla wyników, w zależności od tego, jaki będzie ich kształt" - dodał wiceprezes.

Wadowski przypomniał, że grupa założyła w strategii, że w 2020 roku EBITDA wyniesie ponad 4 mld zł.

"To oznacza, że trzeba ją stopniowo budować" - powiedział.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE