ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Po 50 tys. zł dla pięciu domów dziecka z południowej Polski
20.09.2017r. 16:56

Pięć placówek opiekuńczo-wychowawczych z południowej Polski zwyciężyło w 13. edycji akcji Domy Pozytywnej Energii. Zwycięskie domy dziecka dostały po 50 tys. zł na potrzeby swoich wychowanków - podali w środę organizatorzy konkursu.
Głównym celem akcji jest poprawa warunków życia, rozwoju i edukacji dzieci z domów dziecka. Otrzymane środki, zgodnie z regulaminem, muszą być przeznaczone na potrzeby podopiecznych zwycięskich placówek - rozwój ich pasji i zainteresowań, podniesienie aktywności fizycznej czy poprawę warunków mieszkaniowych.

Tegoroczna akcja ruszyła wiosną. Do udziału w niej zgłosiło się 68 domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych z woj. śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i podkarpackiego, a 58 nadesłało prace konkursowe; w sumie placówki uczestniczące w konkursie mają ponad 2 tys. podopiecznych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło "Zdrowo jemy - energetycznie żyjemy". Zadanie konkursowe polegało na zaproponowaniu i przygotowaniu zdrowego, samodzielnie ułożonego całodziennego menu. Dzieci miały zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, przeanalizować pod tym kątem dotychczasowe posiłki i zaproponować w pełni wartościowe potrawy. Później trzeba było samodzielnie przygotować wszystkie potrawy i udokumentować to na zdjęciach. Prezentacje oceniła kapituła konkursu, wspierana przez dietetyków, którzy zarekomendowali najbardziej wartościowe jadłospisy.

Zwycięskimi domami dziecka zostały: Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach Dom Dziecka nr 1 (woj. dolnośląskie), Dom Dziecka w Skorogoszczy (woj. opolskie), Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu (woj. śląskie), Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza - Dom Dziecka w Nowym Sączu (woj. małopolskie) oraz "Nasza Chata" - Domy dla Dzieci Towarzystwa "Nasz Dom" w Przemyślu (woj. podkarpackie).

Wyróżnienia i czeki o wartości 10 tys. złotych odebrali też przedstawiciele 15 innych placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka, których prezentacje zostały również docenione przez kapitułę konkursu.
"Podziwiam wielkie zaangażowanie dzieci w przygotowanie prac konkursowych, dziękuję za uczestnictwo w akcji i cieszę się, że dzięki Domom Pozytywnej Energii udało się wyzwolić tak wiele dobrej energii, aktywności i zaangażowania" - mówił podczas finału konkursu prezes grupy energetycznej Tauron Filip Grzegorczyk. Tauron jest organizatorem i mecenasem akcji.

Inicjatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że jego istotą jest nie tylko pomoc finansowa dla placówek opiekuńczo-wychowawczych, ale także możliwość twórczej aktywizacji wychowanków, którzy wspólnie przygotowują pomysłowe i dopracowane w szczegółach prace.

Pomysł akcji zrodził się kilkanaście lat temu na Dolnym Śląsku, w spółce EnergiaPro, która potem stała się częścią Taurona. Pierwsza edycja akcji na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie została przeprowadzona w 2005 r. Później inicjatywa została rozszerzona na całą południową Polskę, gdzie działa dostawca prądu.

Finał trzynastej edycji akcji zorganizowano w środę w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Po uroczystości dzieci obejrzały pokaz kulinarny, przygotowany specjalnie dla nich przez znanego kucharza i dziennikarza kulinarnego Tomasza Jakubiaka. Tematem przewodnim było zdrowe i energetyczne odżywianie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE