ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron walczy ze skutkami Orkanu Ksawery
06.10.2017r. 00:12

W wyniku bardzo silnego wiatru przede wszystkim w zachodniej części obszaru obsługiwanego przez Tauron Dystrybucję w sieci elektroenergetycznej nastąpiło szereg wyłączeń linii napowietrznych - podała spółka w komunikacie.
Według stan na godz. 23:00 dostaw energii elektrycznej pozbawionych było 277 198 klientów Taurona Dystrybucji. Awarie spowodowane były przede wszystkim przewracającymi się drzewami i gałęziami, które uszkadzają sieć energetyczną.

Jak zapewnia operator, jego służby na bieżąco lokalizują awarie i próbnie łączą uszkodzone linie energetyczne, ale priorytet mają przede wszystkim zgłoszenia o charakterze zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Dokonywane są także próbne łączenia linii energetycznych i odłączane uszkodzone odcinki sieci.
Jak podkreśla spółka, podejmowane są działania związane z jak najszybszym zlokalizowaniem i usunięciem awarii. Tauron Dystrybucja mobilizuje wszystkie siły do walki z żywiołem, zarówno brygady własne, jak i firm zewnętrznych. Jednocześnie operator zapewnia, że od wczesnych godzin porannych do lokalizacji miejsc awarii będą także używać specjalnych śmigłowców przystosowanych do tego celu.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: xsde 06.10.2017r. 09:25
Spalajcie więcej węgla.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE