ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Małopolskie. Około 13,5 tys. odbiorców wciąż bez energii
06.10.2017r. 11:35

Ok. 13,5 tys. odbiorców pozostawało bez dostaw energii elektrycznej w piątek przed południem po wichurze, która przeszła nad woj. małopolskim. Według informacji Taurona, awarie sieci są na bieżąco usuwane, ale trudno szacować, kiedy wszystko zostanie naprawione.
Jak poinformowała PAP Ewa Groń z Taurona, liczba odbiorców do których nie dociera energia elektryczna w woj. małopolskim systematycznie się zmniejsza. O ile w nocy było ich ponad 81 tys., o tyle w piątek przed południem - 13,5 tys.

Najczęstsze uszkodzenia napowietrznych sieci elektroenergetycznych polegały na zerwaniu przewodów, złamaniu słupów, uszkodzeniu lub zniszczeniu konstrukcji stalowych oraz uszkodzeniu izolatorów. Dodatkowo w wielu przypadkach wystąpiła konieczność usuwania drzew i gałęzi z linii elektroenergetycznych.

"Trudno oszacować, kiedy wszystkie awarie zostaną usunięte. Wiele jest naprawianych na bieżąco, ale są też poważniejsze awarie, które wymagają dłuższych prac" - zaznaczyła.
Jak już wcześniej informowała straż pożarna, w wyniku wichury w Małopolsce jedna osoba została poszkodowana. Chodzi o mężczyznę w Bolechowicach w pow. krakowskim, na którego samochód spadło drzewo. W sumie strażacy interweniowali do piątku rano ponad 550 razy, głównie usuwając połamane drzewa i gałęzie.

Do piątku rano strażacy interweniowali w Małopolsce ponad 550 razy, najczęściej w powiatach: krakowskim, olkuskim, wadowickim, tarnowskim. Wzywani byli przede wszystkim do wiatrołomów i uszkodzonych dachów. Odnotowano 33 uszkodzenia dachów, z czego 23 na budynkach mieszkalnych i 10 na budynkach gospodarczych. Było też kilka przypadków uszkodzenia zaparkowanych samochodów przez spadające konary.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE