ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dodatni wynik EBITDA wydobycia Tauronu w 2017 r. coraz większym wyzwaniem
11.10.2017r. 11:44

Uzyskanie dodatniego wyniku EBITDA przez segment wydobywczy Tauronu w całym 2017 roku stało się po trzecim kwartale "coraz większym wyzwaniem" - poinformował dziennikarzy Marek Wadowski, wiceprezes Tauronu ds. finansowych.
"Podtrzymujemy nasz cel, żeby na koniec 2017 roku EBITDA segmentu wydobycia była na plusie, ale po trzecim kwartale cel ten jest coraz większym wyzwaniem. Z drugiej strony czwarty kwartał zaczął się dla nas w tym segmencie bardzo dobrze" - powiedział Wadowski.
Po pierwszym półroczu 2017 segment wydobycia grupy Tauron miał ujemną EBITDA w wysokości 5 mln zł. W samym drugim kwartale EBITDA tego segmentu była dodatnia i wyniosła 25 mln zł.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: pracownik TD 15.10.2017r. 06:28
pytanie brzmi czyim kosztem? kosztem warunków pracy, płacy czy też ludzi
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE