ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron przetestuje technologie ogrzewania elektrycznego na Podhalu
23.10.2017r. 09:10

Tauron uruchomił projekt rozwojowo-badawczy Eko-Tatry, który będzie prowadzony wspólnie z Powiatem Tatrzańskim. W ramach jego realizacji Tauron zamontuje i przetestuje nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego w domach jednorodzinnych położonych na Podhalu, co ma przyczynić się do ograniczania niskiej emisji.
Nowy projekt Taurona ma na celu sprawdzenie, w rzeczywistych warunkach, dostępnych technologii ogrzewania elektrycznego w aspekcie technicznym, ekonomicznym i ekologicznym.

Jak informuje Tauron pozyskane dzięki jego realizacji dane maja umożliwić rozwinięcie preferencyjnych taryf i cenników dla gospodarstw ogrzewających domy energią elektryczną. Oprócz technicznych parametrów w trakcie projektu Tauron chce również poznać opinie i poziom satysfakcji klientów.

W projekcie wezmą udział domy jednorodzinne o powierzchni nie większej niż 180 m kw. położone na Podhalu, w tych w rejonach, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci ciepłowniczej oraz gazowej. W wytypowanych obiektach przeprowadzony zostanie audyt energetyczny.
Na jego podstawie wybrane zostaną nieruchomości, w których projekt będzie realizowany.
W każdym budynku objętym projektem zainstalowane zostaną systemy ogrzewania elektrycznego zakupione przez Tauron. Wraz z nimi zamontowane zostanie również specjalistyczne opomiarowanie, dzięki któremu możliwy będzie monitoring kluczowych parametrów. Po zakończeniu sezonu grzewczego i zebraniu niezbędnych informacji opracowany zostanie raport, w którym uwzględniony zostanie nie tylko aspekt techniczny, ale także ekologiczny i ekonomiczny testowanego rozwiązania.

Jak podkreśla Tauron, Eko-Tatry to projekt rozwojowo-badawczy, którego efekty mają być wdrażane w kolejnych latach. Grupa zaznacza jednocześnie, że już teraz w jej ofercie są dostępne różne systemy grzewcze oraz bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń i projekt nowej instalacji. W imieniu klienta są załatwiane są też formalności związane z ewentualną rozbudową przyłączy energii elektrycznej oraz te dotyczące składania wniosku o dofinansowanie w ramach lokalnych programów ochrony środowiska.

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: prostak 23.10.2017r. 09:51
Tu nie ma co testować, wszystkie elementy są znane i sprawdzone od wieku. Tylko jak sprawić, aby producenci pomp... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 24-10-2017r. 11:58 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE