ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: Szacunkowe wyniki Tauronu bez większych zaskoczeń
25.10.2017r. 16:02

Szacunkowy wynik EBITDA Tauronu jest zbieżny z oczekiwaniami - oceniają analitycy DM mBANKU. Spółka pokazała nieco niższe od oczekiwań wolumeny produkcji, wyższy od szacunków analityków były natomiast wyniki działalności sprzedażowej.
- Jeśli chodzi o poziom EBITDA, to nie ma większego zaskoczenia - ocenia Kamil Kliszcz z DM mBANKU. Według niego trochę słabiej poradził sobie segment wydobycia, gdzie wolumeny produkcji były trochę niższe od oczekiwań analityków DM mBANKU choć uwzględniali oni już słabszy okres w kopalniach, o którym przedstawiciele spółki informowali przy okazji poprzednich wyników.

Jednocześnie zwraca on uwagę na lepsze od oczekiwań wyniki w segmencie sprzedaży, gdzie udało się podtrzymać pozytywne tendencje z pierwszego półrocza pomimo wzrostu cen certyfikatów.

Jak ocenił Kliszcz zysk netto spółki jest nieco niższy od oczekiwań analityków DM mBANKU , ale jak wyjaśnił pojawiły sie różnice kursowe na działalności finansowej, na kredytach w EUR.
- Pozostałe segmenty operacyjne nie zaskoczyły nas - podsumował Kliszcz.


Tauron szacuje, że miał w III kwartale 2017 roku 189 mln zł zysku netto, 343 mln zł EBIT, 783 mln zł EBITDA przy 4,12 mld zł przychodów - podała spółka w komunikacie. W III kwartale CAPEX wyniósł 722 mln zł. Na koniec września dług netto wynosił 7,9 mld zł, a wskaźnik dług netto/EBITDA 2,1.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE