ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron spodziewa się wzrostu cen węgla w przyszłym roku o kilkanaście proc.
09.11.2017r. 15:05 09.11.2017r. 12:38

Tauron spodziewa się wzrostu cen węgla o kilkanaście procent w 2018 roku - poinformował wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.
"Jednostkowe koszty zakupu węgla w segmencie wytwarzania wzrosną o kilkanaście procent. To będzie zarówno efekt wyższych cen, ale i parametrów jakościowych" - powiedział w czwartek dziennikarzom Wadowski.

"Generalnie spodziewamy się, że ceny węgla będą w przyszłym roku o kilkanaście procent wyższe" - dodał.

Przedstawiciele Tauronu poinformowali, że mimo utrudnień spowodowanych remontami infrastruktury kolejowej grupa posiada wymagane zapasy węgla.
"Wiedzieliśmy, że w tym roku są wyłączenia pewnych linii, które będą na pewno wpływały na przewozy, więc zabezpieczyliśmy sobie to począwszy od czerwca. Zwiększyliśmy nasze zdolności przewozowe transportem kołowym" - powiedział Dariusz Niemiec, dyrektor zarządzający Tauronu ds. handlu.

Niemiec poinformował PAP Biznes, że zapasy węgla są obecnie na poziomie ok. 180-200 tys. ton powyżej zapasu normatywnego.

W okresie obejmującym I-III kwartał 2017 r. produkcja węgla handlowego w grupie Tauron była wyższa o 11 proc. rdr i wyniosła 4,68 mln ton. Sprzedaż węgla handlowego wzrosła o 22 proc. do 5,01 mln ton. W tym okresie 53 proc. zapotrzebowania grupy na węgiel zostało zaspokojone surowcem z własnych kopalń.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE