ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron raczej nie dotrzyma po nawałnicach wymaganych wskaźników SAIDI i SAIFI
09.11.2017r. 13:30

Tauron po ostatnich nawałnicach raczej nie da rady dotrzymać wymaganych przez URE wskaźników SAIDI i SAIFI. Nie będzie to mieć wpływu na wyniki dystrybucji w przyszłym roku, ale może wpłynąć na 2019 rok - poinformował wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.
"Po ostatnich niekorzystnych zjawiskach pogodowych musimy stwierdzić, że jest mało prawdopodobne, byśmy dotrzymali wskaźników SAIDI i SAIFI na poziomach wymaganych przez URE. Jesteśmy w kontakcie z prezesem URE, jak do tego podejść" - powiedział Wadowski.

"Nie będzie to mieć wpływu na wyniki w 2018 roku, ale może mieć wpływ na wyniki dystrybucji w 2019 roku, gdy będzie konstruowana nowa taryfa. Skali nie jesteśmy jednak w stanie oszacować. Zależeć to będzie od podejścia URE" - dodał wiceprezes.
W III kwartale wskaźnik SAIDI (czas trwania przerwy w dostawie energii do odbiorców) wyniósł w Tauronie 207,3 minut wobec celu na poziomie 188 minut, a wskaźnik SAIFI (przeciętna częstość przerw w dostawach) wyniósł 3,06 wobec celu na poziomie 3.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE