ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron spodziewa się, że ceny energii w 2018 roku mogą wzrosnąć
09.11.2017r. 13:46

Tauron ocenia, że ceny energii w 2018 roku mogą wzrosnąć ze względu na wzrosty cen uprawnień do emisji CO2 i cen węgla - poinformował wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.
"Obserwujemy wzrost cen energii na rynku. Korelacja cen energii z cenami uprawnień jest dość silna. Ceny CO2 wzrosły ostatnio, co się przełożyło na wzrost cen energii elektrycznej. Ceny paliwa istotnego dla polskiej energetyki też wzrosły" - powiedział Wadowski na konferencji.

"Prawdopodobnie ceny energii będą wyższe niż w bieżącym roku" - dodał wiceprezes.
Dariusz Niemiec, dyrektor ds. handlu wskazał, że wzrostom cen w dłuższej perspektywie sprzyjać będą remonty, wynikające m.in. z dostosowywania bloków do BAT.

Z drugiej strony, wzrost cen ograniczać może większa dostępność energii na rynku, wynikająca m.in. z planowanego oddania do eksploatacji nowych bloków energetycznych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE