ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron będzie decydować o modernizacji bloków 200 MW w zależności od kształtu rynku mocy
09.11.2017r. 14:04

Tauron będzie decydować o zakresie modernizacji bloków o mocy 200 MW, związanych z dostosowaniem do BAT, w zależności od ostatecznego kształtu rynku mocy - poinformował wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.
"Trudno wyrokować o zakresie modernizacji bloków 200 MW, nie wiedząc, jaki będzie kształt rynku mocy. A tak naprawdę powinniśmy wygrać aukcję, by podejmować decyzje inwestycyjne" - powiedział wiceprezes podczas czwartkowej telekonferencji.

Tauron ma 10 bloków energetycznych o mocy 200 MW każdy.

Wadowski poinformował dziennikarzy, że szacunkowy koszt dostosowania jednego bloku do konkluzji BAT wynosi 50-90 mln zł.
"Pytanie, ile bloków będziemy modernizować" - powiedział.

Tauron jest zainteresowany udziałem w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dotyczącym bloków 200 MW. Wśród kluczowych założeń programu są: planowana dalsza eksploatacja zmodernizowanych bloków klasy 200 MW oraz zwiększenie ich elastyczności.

Wiceprezes Tauronu wskazał, że w krajowej energetyce lata 2019-21 mogą być intensywne pod względem remontów, gdyż spółki będą decydować o modernizacjach floty wytwórczej na podstawie wyników pierwszej aukcji w ramach rynku mocy.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE