ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron zwiększył wydobycie węgla
10.11.2017r. 06:03

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", w okresie od stycznia do września wydobycie węgla w kopalniach Taurona wzrosło o ponad 11 proc., a sprzedaż o ponad 22 proc., co oznacza, że spółce udało się wyprzedać również zapasy.
Wydobycie węgla przez Tauron wyniosło w pierwszych trzech kwartałach tego roku 4,68 mln ton, wobec 4,21 mln ton w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Jednocześnie przychody za sprzedaży tego surowca wyniosły w pierwszych trzech kwartałach 1 118 mln zł, wobec 888 mln w roku ubiegłym.

Jednocześnie gazeta zwraca uwagę, że w trzecim kwartale Tauron kupował od zewnętrznych firm więcej węgla niż zwykle, ale częściowo było to planowane.
- Zaplanowaliśmy na trzeci kwartał spadek wydobycia, wynikający z prac przezbrojeniowych w kopalniach Sobieski i Brzeszcze. Do tego doszły jednak kwestie nieplanowane, czyli problemy geologiczne w kopalniach Janina i Sobieski. W efekcie wydobycie spadło o 21 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem 2016 r. - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Filip Grzegorczyk, prezes Taurona.

Z deklaracji zarządu wynika, że problemy zostały przezwyciężone i w przyszłym roku wydobycie węgla wzrośnie, a segment wydobywczy spółki będzie już rentowny.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE