ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PFR chce sfinalizować umowę z Tauronem dot. Jaworzna na początku 2018 r.
20.11.2017r. 20:47

Jak poinformował serwis ISBnews, według prezesa PFR Pawła Borysa, Polski Fundusz Rozwoju ma nadzieje na sfinalizowanie umowy z Tauronem nt. finansowania budowy bloku energetycznego w Jaworznie na początku 2018 r.
"Liczę, że ten projekt zakończymy w ciągu dwóch miesięcy. Przeprowadzenie due diligence i przygotowanie kilkuset stron umów jest skomplikowane, musi zająć trochę czasu. Jest realna szansa, że w perspektywie kolejnych dwóch miesięcy, czyli na początku przyszłego roku, będziemy w stanie tę transakcję zamknąć" - powiedział cytowany przez ISBnews Paweł Borys.

Serwis przypomina, że w połowie października prezes Taurona Filip Grzegorczyk informował, iż spółka ma nadzieję na uzgodnienie szczegółów umowy z PFR do końca roku i jest "na dobrej drodze" w szukaniu dodatkowego inwestora do tego projektu.

"Wejście trzeciego inwestora to jest, oczywiście, decyzja samego Taurona, dla nas jest to neutralne" - powiedział Borys w rozmowie z ISBnews.
Wcześniej Paweł Borys informował, że zaangażowanie PFR w budowę bloku w Jaworznie wyniesie 880 mln zł na co najmniej 8 lat - przypomina ISBnews.

Serwis zwraca też uwagę, że Tauron podał w swojej strategii, iż planuje realizację projektu budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III w nowej formule finansowania, zakładającej wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i sprzedaż udziałów partnerom zewnętrznym, pod warunkiem objęcia przez nich pakietu udziałów niedającego kontroli nad projektem.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Tymczasem 21.11.2017r. 12:58
Tymczasem środki z rynku mocy mają trafić do istniejących elektrowni węglowych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE