ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W tym roku Tauron przyłączył już ponad 3 tys. mikroinstalacji
28.11.2017r. 13:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w 2017 roku Tauron Dystrybucja jest krajowym liderem w zakresie przyłączeń mikroinstalacji OZE, nie przyłącza natomiast odnawialnych źródeł energii o większej mocy. Jak na razie w pierwszych trzech kwartałach br. spółka dystrybucyjna z południowo-zachodniej Polski przyłączyła tylko jedną instalację OZE o mocy ponad 40 kW, a więc niezaliczaną do grupy mikroinstalacji.
W III kwartale 2017 r. Tauron Dystrybucja przyłączył około 1300 mikroinstalacji OZE o łącznej mocy ok. 7,1 MW. Wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej.

To wynik nieco lepszy niż w II kwartale br., w którym spółka Tauron Dystrybucja przyłączyła 1,17 tys. mikroinstalacji o mocy ok. 6,84 MW i wyraźnie lepszy niż w I kwartale 2017 r. (540 mikroinstalacji o mocy ok. 4 MW).

W sumie w pierwszych trzech kwartałach w sieci dystrybucyjnej Taurona pojawiło się 3,01 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 17,94 MW.

Najwięcej mikroinstalacji w ubiegłym roku Tauron Dystrybucja przyłączyła w II kwartale (1,4 tys. o mocy 7,9 MW).
Na koniec 2016 r. w sieci tego OSD pracowało około 4,94 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy ok. 30 MW. Po doliczeniu mikroinstalacji podłączonych w pierwszych trzech kwartałach br. ich łączny potencjał wzrósł do 47,94 MW.

W III kwartale 2017 roku Tauron Dystrybucja nie przyłączył natomiast żadnej większej instalacji odnawialnego źródła energii o mocy przekraczającej 40 kW. W pierwszych trzech kwartałach br. przyłączono tylko jedną większą elektrownię OZE - system fotowoltaiczny o mocy ok. 0,4 MW.

W sumie na koniec III kwartału 2017 r. łączny potencjał większych OZE podłączonych do sieci spółki Tauron Dystrybucja wyniósł ok. 856,5 MW.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: samantha 29.11.2017r. 22:31
a co z Elektrociepłownią EC2 w Czechowicach-Dziedzicach ??? co Tauron robi by ten zakład nie został zlikwidowany ???... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE