ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron w RESPECT Index po raz piąty
14.12.2017r. 18:19

Nieprzerwanie od 2013 r. Tauron wchodzi w skład RESPECT Index. W grudniu po raz piąty dołączył do grona spółek giełdowych odpowiedzialnych społecznie - podała spółka.
Uroczyste ogłoszenie wyników XI edycji zestawienia RESPECT Index odbyło się 14 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Projekt RESPECT Index ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, ale ponadto mocno akcentuje atrakcyjność inwestycyjną spółek, którą charakteryzuje m.in. jakość raportowania, poziom relacji inwestorskich czy ład informacyjny.- Działalność Taurona prowadzimy z uwzględnieniem najlepszych światowych rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialnego biznesu i komunikacji z otoczeniem. Tylko przez ostatni rok podjęliśmy sporo inicjatyw z zakresu ochrony środowiska, kwestii społecznych, pracowniczych, a także compliance. Efektem tych działań jest między innymi nasza ponowna obecność w zestawieniu RESPECT Index. Dla nas jest to powód do zadowolenia, z kolei dla naszych inwestorów jasny sygnał, że również w obszarach pozabiznesowych realizujemy nasze działania według najlepszych standardów - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Taurona.
Spółka zwróciła uwagę, że przyjęła w tym roku nową Strategię zrównoważonego rozwoju na lata 2017-2025, która jest spójna ze Strategią biznesową Grupy.

Tauron co roku publikuje także dane pozafinansowe według międzynarodowych wytycznych (Global Reporting Initative). W 2017 r. wydał raport zintegrowany, za który otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków

Tauron jest także członkiem elitarnego grona raportujących spółek "The Best of the Best".

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE