ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron przygotowuje się do ciepłowniczych inwestycji w Elektrowni Łagisza
03.01.2018r. 09:40

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Tauron Wytwarzanie ogłosił postępowania przetargowe, w ramach których zamierza wybrać wykonawcę inwestycji uciepłownienia bloku nr 10 oraz budowy kotłowni szczytowo-rezerwowej w Elektrownia Łagisza w Będzinie.
Tauron Wytwarzanie szuka miedzy innym wykonawcy inwestycji uciepłownienia bloku nr 10 Elektrowni Łagisza wraz z dostosowaniem układu wyprowadzenia ciepła. Przedmiot zamówienia polega na zabudowie i wykonaniu wszystkich niezbędnych połączeń technologicznych, wymienników ciepła o łącznej mocy cieplnej 150 MWt, wykorzystujących parę pobraną z układu przepływowego turbiny do produkcji ciepła grzewczego. Przedmiot zamówienia obejmuje również budowę rurociągów ciepłowniczych łączących projektowane wymienniki ciepła z istniejącą siecią wody grzewczej na terenie Elektrowni oraz modernizację istniejącej centralnej stacji ciepłowniczej.

Inwestycja ta jest jednym z trzech zadań składających się na przedsięwzięcie "Uciepłownienia Elektrowni Łagisza przez modernizację turbiny 460MW dla celów ciepłownictwa, budowę stacji ciepłowniczej podłączonej do istniejącej sieci oraz budowę kotłów szczytowo - rezerwowych". Przedsięwzięcie to ma zapewnić zaopatrzenie w ciepło dla rejonu zasilania Elektrowni Łagisza, który jest obsługiwany obecnie przez stacje ciepłownicze zasilane przez bloki nr 6 i 7, których wyłączenie z eksploatacji przewidziane jest w 2019 roku.

Termin składania ofert upływa z dniem 22 stycznia. Oferty będą oceniane według dwóch kryteriów: ceny (waga - 80) i terminu realizacji (waga - 20)
Spółka ogłosiła też postępowanie przetargowe na budowę szczytowo - rezerwowego źródła ciepła grzewczego, podłączonego do istniejącej w Elektrowni Łagisza sieci wody grzewczej, w postaci kotłowni wodnej opalanej olejem opałowym lekkim. Źródło ma być złożone z czterech takich samych kotłów o mocy cieplnej około 36MWt każdy, kompletnie wyposażone w całą wymaganą infrastrukturę, w tym gospodarkę olejową ze zbiornikami oleju 2 x 2000 m sześc.

W tym postępowaniu termin składania ofert upływa z dniem 29 stycznia i podobnie jak w poprzednim, będą one oceniane według dwóch kryteriów: ceny (waga - 80) i terminu realizacji (waga - 20)

Termin realizacji obu inwestycji określono w dokumentacji przetargowej na 15 miesięcy od daty udzielenia zamówienia, a wartość każdej z nich przekracza poziom 5,225 mln euro.

KOMENTARZE ( 12 )


Autor: Pytanie 03.01.2018r. 10:48
Czy to dobry kierunek? W czasie deficytu mocy elektrycznej,z wysoko sprawnego bloku na parametry nadkrytyczne robić... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: nn 03.01.2018r. 17:53
Bardzo dobra decyzja. Sądzę tak, pomimo wielu krytycznych uwag pod adresem obecnej ekipy, która niewiele robi. Dobra... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 4 | Najnowsza odpowedź: 05-01-2018r. 09:26 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Akcjonariusz 03.01.2018r. 22:53
W sprawie EC Będzin druga szansa dla Taurona do marca. Później spółkę przejmą inni.
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 04-01-2018r. 22:05 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ? 16.01.2018r. 09:30
Jaka jest dyspozycyjność bloku w Łagiszy na którym to będzie przeprowadzana inwestycja,co z odbiorcami ciepła/kotły... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: amadeusz 18.01.2018r. 16:47
BLOK 460 RAZ NA 2 TYGODNIE JEST W REMONCIE AWARYJNYM!!!!!!!, TEN BLOK MA GWARANTOWAĆ CIEPŁO.ŻENADA.Z.robcie coś... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 12 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE