ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron wygrał najwięcej przetargów ogłaszanych przez gminy
01.02.2018r. 08:26 29.01.2018r. 05:28

W 2017 roku podmioty zobligowane do stosowania ustawy prawo zamówień publicznych, w tym jednostki samorządu terytorialnego, ogłosiły ponad 1700 przetargów na zakup energii elektrycznej. Zamówiono w ten sposób 12 218 GWh (12,2 TWh). Najwięcej przetargów wygrał Tauron.
W ciągu dwóch lat spółka dostarczy do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów 226,8 GWh energii elektrycznej. Są wśród nich budynki Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przetarg dotyczył 1 376 punktów poboru energii elektrycznej.

- Sukces osiągnięty przez Tauron w zakresie największej ilości wygranych przetargów na energię elektryczną w kraju to między innymi efekt naszego sprawnego modelu biznesowego do wyliczania i proponowania naszym klientom optymalnej ceny energii elektrycznej. Wyniki przetargów publicznych potwierdzają, że oferty Taurona w zakresie prądu lub gazu są doceniane przez rynek, co daje też pozytywną perspektywę stabilizowania źródeł przychodów oraz realizacji naszych ambitnych planów sprzedażowych - mówi Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu Taurona Polska Energia ds. klienta i wsparcia korporacyjnego.
Tauron zwraca uwagę, że jego spółka sprzedażowa odniosła sukcesy także w przetargach organizowanych przez gminy oraz grupy zakupowe złożone z jednostek samorządu terytorialnego. Była wśród nich m.in. Grupa Zakupowa Lubin, która zamówiła 226,9 GWh oraz Gmina Wrocław, której Tauron dostarczy ponad 131 GWh energii elektrycznej.

Spółka wygrywała również w ubiegłym roku przetargi ogłaszane przez inne podmioty publiczne. Dla przykładu Port Lotniczy w Warszawie zamówił 172, 3 GWh, a grupa zakupowa, w skład której weszły m.in. porty morskie w Szczecinie, blisko 168 GWh energii.

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Zatroskany 29.01.2018r. 09:57
Czy przypadkiem ENERGA-OBRÓT nie wygrała ich najwięcej?
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 01-02-2018r. 08:56 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE