ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron wzmacnia gospodarczo Śląsk
09.02.2018r. 10:24

W artykule opublikowanym w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" Tauron zwrócił uwagę, że tworzenie nowoczesnej, niskoemisyjnej energetyki jest możliwe z wykorzystaniem węgla kamiennego ze Śląska.
Grupa zwróciła uwagę, że realizując założenia strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju i Programu dla Śląska, wpisując się jednocześnie w politykę gospodarczą rządu, z sukcesem działa na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. W tym zakresie spółka realizuje program inwestycyjny w strategicznie ważnym dla energetyki regionie, jakim jest Śląsk, wzmacniając go jednocześnie gospodarczo.

- Tworzenie nowoczesnej, niskoemisyjnej energetyki jest możliwe z wykorzystaniem węgla kamiennego ze Śląska - powiedział cytowany przez "Rzeczpospolitą" prezes Taurona Filip Grzegorczyk.
Na Śląsku Tauron realizuje swój kluczowy projekt inwestycyjny, czyli budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW Jaworznie. Prowadzi także inwestycje w swoich trzech kopalniach i przygotowuje m.in. budowę nowego szybu w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie.

W ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji, prawdopodobnie największego w skali regionu przedsięwzięcia tego rodzaju, do 2022 roku spółka Tauron Ciepło rozbuduje infrastrukturę ciepła sieciowego i planuje przyłączyć ponad 180 MW mocy cieplnej w ośmiu miastach aglomeracji śląsko-dąbrowskiej objętych niską emisją, tj. w Będzinie, Chorzowie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu i w Świętochłowicach. Dzięki budowie lub modernizacji sieci ciepłowniczych w ramach programu powstanie ponad 100 km nowoczesnych sieci preizolowanych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE