ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Awaria ciepłownicza w Katowicach - usunięta
26.02.2018r. 16:54

Pracownicy spółki Tauron Ciepło usunęli w poniedziałek po południu awarię ciepłociągu w Katowicach; trwa ponowne uruchamianie sieci - poinformowała PAP rzeczniczka firmy Małgorzata Kuś.
Nieszczelność ciepłociągu w rejonie ulic Mikusińskiego i Kotlarza zauważono w niedzielę wieczorem. W rurze powstała kilkucentymetrowa dziura.

Jak podawało rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, usunięcie awarii wiązało się z wyłączeniem uszkodzonego odcinka rurociągu i wstrzymaniem dostaw ciepła do odbiorców. W związku z dużym spadkiem temperatury w nocy, podjęto decyzję o wstrzymaniu prac remontowych do godzin porannych.

Rzeczniczka Tauron Ciepło zaznaczyła, że część prac naprawczych prowadzono bez odcinania dostaw ciepła, wstrzymano je tylko na krótki czas i tylko do części mieszkań - tam, gdzie było to konieczne.
"Awaria dotyczyła maksymalnie 400 mieszkań. Ich mieszkańcy mogli mieć przez pewien czas niższą o kilka stopni temperaturę" - powiedziała Kuś. Rzeczniczka dodała, że po technicznym usunięciu awarii, trwa ponowne napełnianie sieci wodą i testy po naprawie.

Tauron Ciepło należy do największych spółek ciepłowniczych w kraju. Dostarcza ciepło do ok. 200 tys. gospodarstw domowych, czyli ok. 700 tys. mieszkańców.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE