ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron w najbliższych tygodniach podpisze umowy z funduszami PFR ws. bloku w Jaworznie
28.02.2018r. 14:31

Tauron w najbliższych tygodniach podpisze umowy z funduszami zarządzanymi przez PFR w sprawie współpracy przy realizacji projektu budowy bloku 910 MW w Jaworznie - podał Tauron w komunikacie.
Tauron, spółka celowa Nowe Jaworzno Grupa Tauron oraz Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych - Kapitałowy FIZAN i Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych - Dłużny FIZAN, których częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju, kontynuują czynności zmierzające do podpisania umów, które będą określać warunki inwestycji kapitałowej funduszy w spółkę celową.

Działania te prowadzone są pomimo wygaśnięcia wcześniejszego porozumienia.

"Zamiarem stron jest przystąpienie funduszy do spółki celowej oraz uczestniczenie przez nie w kolejnych dokapitalizowaniach spółki celowej, poprzez obejmowanie nowo tworzonych udziałów w zamian za wkłady pieniężne do łącznej maksymalnej kwoty 880 mln zł" - napisano w komunikacie.
Udział funduszy w kapitale zakładowym spółki celowej według stanu na dzień oddania bloku do eksploatacji powinien wynosić ok. 14 proc., a udział Tauronu co najmniej 50 proc. + 1 udział.

Przystąpienie funduszy do spółki celowej będzie uzależnione od spełnienia warunków, które zostaną określone w umowach.

"W ocenie emitenta umowy pomiędzy stronami zostaną podpisane w najbliższych tygodniach" - napisano.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE