ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BGK i PGNiG pożyczą Elektrociepłowni Stalowa Wola po 450 mln zł
08.03.2018r. 16:00

BGK i PGNiG pożyczą Elektrociepłowni Stalowa Wola po 450 mln zł z przeznaczeniem na refinansowanie długu wobec PGNiG i Tauronu (600 mln zł) oraz na pokrycie dalszych wydatków inwestycyjnych (300 mln zł) - podały PGNiG i Tauron w komunikatach.
Data ostatecznej spłaty pożyczki to 14 czerwca 2030 r.

Na dzień przekazania tej informacji zobowiązania pożyczkowe Elektrociepłowni Stalowa Wola wobec PGNiG i Tauronu wynosiły po około 610 mln zł.

"Umowa pożyczki przewiduje wypłatę środków na rzecz pożyczkobiorcy po spełnieniu warunków zawieszających, z których jednym jest przedstawienie BGK gwarancji bankowej wystawionej na zlecenie Tauron Polska Energia SA i zabezpieczającej dług Pożyczkobiorcy w stosunku do BGK" - podano w komunikacie.
Gwarancja bankowa będzie odnawiana corocznie, a jej wysokość nie przekroczy 517,5 milionów złotych.

PGNiG posiada pośrednio, poprzez spółkę zależną PGNiG Termika, 50-proc. udział w kapitale akcyjnym Elektrociepłowni Stalowa Wola. Tauron również posiada 50-proc. udział, poprzez spółkę Tauron Wytwarzanie.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 08.03.2018r. 18:43
Przekładamy z kieszeni do kieszeni?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE