ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Będą zmiany w RN Taurona
26.03.2018r. 05:55

Dwóch największych akcjonariuszy Taurona, reprezentujące Skarb Państwa Ministerstwo Energii oraz KGHM, wniosło o wprowadzenia do porządku obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki nowych punktów - odnośnie zmian w statucie oraz radzie nadzorczej spółki.
Resort energii wniósł o wprowadzenie do porządku obrad punktu o podjęciu uchwały w sprawie zmian w statucie Taurona. W projekcie uchwały zaproponowano usunięcie jednego z punktów dotyczących procedury powoływania członków zarządu, który mówi, że termin przyjmowania zgłoszeń nie może być krótszy niż 14 dni od dnia publikacji ogłoszenia o postępowaniu kwalifikacyjnym. ME uzasadniło, że zmiana ma na celu optymalizację procesu wyboru członka zarządu w postępowaniu kwalifikacyjnym prowadzonym przez radę nadzorczą.

Taką samą zmianę w statucie ministerstwo zaproponowało również w przypadku Enei.
O zmiany w porządku obrad walnego zgromadzenia wniósł też drugi z największych akcjonariuszy Taurona, KGHM Polska Miedź, który wnioskuje o podjęcie uchwał w sprawie ustalenia liczby członków rady nadzorczej i dokonania zmian w jej składzie. KGHM uzasadnił, że podjęcie tych uchwał ma na celu dokonanie zmian w obecnym składzie rady nadzorczej Taurona.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Taurona zwołano na dzień 16 kwietnia 2018 r

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: . 26.03.2018r. 08:54
Oooo, to ciekawe, czy ktoś wie w jakich okolicznościach i kiedy KGHM został akcjonariuszem Taurona?
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 26-03-2018r. 21:27 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: KWB 26.03.2018r. 22:01
W tym tygodniu najprawdopodobniej, ma się odbyć posiedzenie Rady Nadzorczej PGE GiEK S.A. Jak donoszą dobrze... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE