ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron podpisze już szóstą umowę na sprzedaż energii dla największej grupy zakupowej w Polsce
16.11.2018r. 14:02

Tauron wygrał przetarg na sprzedaż energii dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przez najbliższy rok Grupa sprzeda podmiotom zrzeszonym w największej grupie zakupowej w kraju ponad 468 GWh energii elektrycznej.
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to grupa zakupowa złożona z 289 jednostek. O wielkości grupy świadczy również wolumen zamówionej energii elektrycznej - 468 GWh oraz blisko 15 tys. punktów poboru.

W przetargu uczestniczyły dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 192,4 mln zł brutto, złożył Tauron. Spółka podkreśla, że w obecnej sytuacji, gdy rosnące ceny na giełdzie powodują wzrost kosztów energii elektrycznej, oferta Taurona jest korzystna dla zamawiającego. Świadczy o tym fakt, że druga oferta przetargowa była wyższa od tej, którą przedstawił Tauron, o ponad 15 mln zł.

- Sukces osiągnięty przez Tauron w największym przetargu komunalnym na sprzedaż energii to efekt między innymi naszego sprawnego modelu biznesowego i proponowania naszym klientom optymalnej ceny energii elektrycznej w trudnym otoczeniu rynkowym - mówi Filip Grzegorczyk prezes zarządu Tauron Polska Energia.
Tauron sprzedaje energię elektryczną największej grupie zakupowej w Polsce od 2012 r., kiedy to gminy z Górnego Śląska ogłosiły pierwszy tego typu przetarg. Z każdym kolejnym postępowaniem GZM zwiększał wolumen zamawianej energii elektrycznej oraz liczbę punktów poboru, które z niej korzystały. I tak, w pierwszym postępowaniu dla grupy - ogłoszonym w 2012 r. przez Gminę Świętochłowice - było 6,5 tys. punktów poboru. W roku 2013 blisko 10 tys., a w piątym przetargu grupowym, który odbył się w 2016 r., liczba punktów poboru energii wzrosła do ok. 13 tys. Systematycznie rósł także wolumen zamawianej energii elektrycznej. W 2012 r. wynosił blisko 200 GWh, rok później prawie 300 GWh, a w roku 2016, gdy GZM rozpisał postępowanie na lata 2017- 2018, zamówienie dotyczyło ponad 900 GWh energii elektrycznej. Każde z dotychczasowych postępowań ogłaszanych przez tę największą grupę zakupową w Polsce wygrywał Tauron.

W tym roku Tauron wygrał również inne, duże postępowania przetargowe na dostawę energii elektrycznej na 2019 r. Gmina Miejska Lubin zamówiła 206 GWh dla ponad 14 tysięcy punktów poboru energii elektrycznej, grupa zakupowa zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską 180 GWh, a Gmina Wrocław 138 GWh. Wśród dużych grup zakupowych, którym w 2019 r. energię elektryczną sprzeda Tauron, jest również Zakład Wodociągów i Kanalizacji. w Szczecinie. Wśród podmiotów objętych tym zamówieniem znajdują się m.in. porty w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu.
Tauron wygrał również przetargi na dostawy energii elektrycznej na lata 2019-2020, m.in. dla Powiatu Piotrkowskiego, Gminy Sandomierz oraz Gminy Skarżysko-Kamienna.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Tomasz 16.11.2018r. 22:43
Taki z tego wniosek, że Tauron mógł więcej zarobić jeśli różnica wyniosła AŻ 15 milionów do drugiej oferty
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE