ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron Dystrybucja wyposażył w sprzęt dydaktyczny szkolną pracownię elektryczną w Legnicy
20.12.2018r. 10:49

Tauron Dystrybucja wyposażył w sprzęt dydaktyczny pracownię elektryczną w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy. To jedno z wielu działań realizowanych w ramach współpracy ze szkołami zawodowymi w zakresie kształcenia praktycznego.
Tauron przekazał uczniom sprzęt do pracowni elektrycznej m.in. rozłączniki, wyłączniki, styczniki, autotransformator, złącze kablowo-pomiarowe, rozdzielnice, liczniki i wiele innych. W sumie szkoła otrzymała blisko tysiąc sztuk sprzętu, który ma być pomocny w kształceniu w zawodzie technik elektryk.

Historia współpracy Taurona z Zespołem Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy ma wieloletnią tradycję. Absolwenci tej szkoły są fachowcami wykonującymi odpowiedzialne zadania w legnickiej energetyce.

Porozumienie zawarte w listopadzie 2016 r. pomiędzy Tauronem a szkołą, określiło zasady i formy współdziałania na rzecz rozwoju edukacji zawodowej w obszarze elektroenergetyki. W ramach tej współpracy uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych odbywają w legnickim oddziale firmy praktyki zawodowe oraz staże w ramach projektu "Czas na zawodowców", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Pracownicy Taurona prowadzą również prelekcje w szkole oraz organizują seminaria techniczne, dotyczące funkcjonowania branży energetycznej i najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w energetyce. Dla uczniów organizowane są wizyty w obiektach energetycznych. W tym roku uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w branży energetycznej podczas zwiedzania ekspozycji na Międzynarodowych Energetycznych Targach ENERGETAB w Bielsku-Białej.

Na początku grudnia Grupa Tauron we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zainaugurowała Program POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) stanowiący milowy krok w rozwiązaniu problemów rynku pracy w sektorze energetycznym. Projekt kładąc nacisk na kształcenie zawodowe, ma na celu zasypanie luki kompetencyjnej i pokoleniowej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE