ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron oszacował przychody z aukcji głównej rynku mocy na 2023 r.
23.12.2018r. 17:02

Na podstawie podanych w sobotę przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne wstępnych wyników aukcji głównej mocy przeprowadzonej 21 grudnia 2018 r. Tauron Polska Energia oszacował przychody Grupy z tego tytułu.
Spółki Grupy Tauron podczas aukcji głównej mocy przeprowadzonej 21 grudnia 2018 r. zawarły umowy mocowe na 2023 z obowiązkiem mocowym na poziomie 393,23 MW, z których szacowane przez spółkę przychody wyniosą 79,82 mln zł.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez PSE cena zamknięcia aukcji wyniosła 202,99 zł/kW/rok.
Tauron zastrzega, że zgodnie z ustawą z 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy ostateczne wyniki aukcji zostaną ogłoszone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej tego organu w pierwszym dniu roboczym następującym po 21. dniu od dnia zakończenia Aukcji. Do czasu ogłoszenia ostatecznych wyników aukcji, umowy mocowe są zawarte pod warunkiem zawieszającym.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE