ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 1,8 tys. nowych instalacji PV w sieci Taurona
03.01.2019r. 15:49

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, po rekordowym drugim kwartale 2018 r., w którym spółka Tauron przyłączyła najwięcej jak dotychczas mikroinstalacji OZE, w trzecim kwartale w sieci tego operatora ponownie pojawiła się spora liczba nowych mikroinstalacji - ponownie wszystkie zrealizowano wyłącznie w technologii fotowoltaicznej.
W drugim kwartale 2018 r. spółka Tauron Dystrybucja przyłączyła do swoich sieci 1928 mikroinstalacji o łącznej mocy 11,749 MW - wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej. Nigdy wcześniej żaden krajowy OSD nie przyłączył w ciągu kwartału aż tylu mikroinstalacji.

Natomiast w trzecim kwartale operator systemu dystrybucyjnego z południowo-zachodniej Polski przyłączył 1,8 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 12,473 MW.

Wcześniej, w pierwszym kwartale br. Tauron przyłączył do swojej sieci 1157 mikroinstalacji o łącznej mocy 7,547 MW, w tym tylko jedna instalacja o mocy 3 kW nie została wykonana w technologii PV.

Łącznie w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. w sieci Tauron Dystrybucja pojawiły się - zrealizowane w dużej mierze dzięki unijnym dotacjom z regionalnych programów operacyjnych województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego - w sumie 4885 mikroinstalacje o łącznej mocy 31,769 MW.

Uwzględniając dane o przyłączeniach sprzed 2018 r., oznacza to, że na koniec września ub.r. do sieci Taurona przyłączono już 14 tys. mikroinstalacji o całkowitej mocy 87,765 MW.
W trzecim kwartale 2018 r. do sieci tego operatora przyłączono ponadto cztery większe instalacje OZE, niezaliczane do grupy mikroinstalacji, wszystkie wykonane w technologii fotowoltaicznej. Chodzi o cztery elektrownie PV o łącznej mocy 3,259 MW.

W drugim kwartale ub.r. do sieci Taurona przyłączono 7 większych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 6,589 MW, a do tego dwie biogazownie o łącznej mocy 1,172 MW oraz jedną elektrownię wiatrową o mocy 1,5 MW.

Wcześniej, pierwszym kwartale 2018 r. w sieci tego operatora pojawiło się pięć większych systemów OZE o łącznej mocy 1,8 MW - wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej.

Natomiast w całym 2017 r. Tauron przyłączył do swojej sieci łącznie 10 większych instalacji OZE, niezaliczanych do grupy mikroinstalacji, o łącznej mocy wynoszącej jedynie 1,921 MW.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ciekawy 04.01.2019r. 09:34
A kiedy będą cokwartalne dane z URE o ilościach i łącznych mocach PV od wszystkich operatorów?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE