ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
CENTRUM PRASOWE

Tauron Dystrybucja rozstrzygnął konkurs na najlepszą pracę magisterską
07.02.2017r. 09:19

Już po raz trzeci Tauron Dystrybucja nagrodził zwycięzcę konkursu na najlepszą pracę magisterską. Został nim Kamil Woronowski z Politechniki Gdańskiej, który za pracę "Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino" otrzymał od spółki nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były inteligentne sieci elektroenergetyczne, ich rozwój i eksploatacja.

Komisja konkursowa, w skład której weszli m.in. członkowie Rady Naukowej działającej przy TAURON Dystrybucja, za najlepszą uznała pracę inżynierską 24-letniego absolwenta Politechniki Gdańskiej, który rok temu z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w krakowskiej siedzibie spółki, podczas posiedzenia Rady Naukowej. Poprzedziła je krótka, poprowadzona przez laureata, prezentacja nagrodzonego projektu jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia. Następnie Robert Zasina, prezes Tauron Dystrybucja, wręczył zwycięzcy czek na kwotę 10 tys. zł oraz pamiątkowy dyplom.Projekt Kamila Woronowskiego został bardzo wysoko oceniony przez Radę Naukową, zrzeszającą przedstawicieli polskich uczelni technicznych.

- Praca wyraźnie przekracza wymagania stawiane pracom magisterskim. Zawiera bogatą analizę teoretyczną, ale także projekt wyłącznika programowalnego jako urządzenia uniwersalnego, które łączy klasyczną technikę zabezpieczeniową z cyfrową realizacją ochrony toru prądowego. Dzięki temu uzyskuje się wysokie zdolności łączeniowe z dowolną krzywą wyzwalania - mówi prof. Paweł Sowa, Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

Jak przyznał laureat, najwięcej wysiłku wymagało od niego przekształcenie projektu w realną konstrukcję.

- Największym wyzwaniem było skonstruowanie działającego prototypu wyłącznika. Wiązało się to z wykorzystaniem szerokiego zakresu wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach i zastosowaniem jej w praktyce podczas procesu projektowania oraz budowy. Mój projekt opisuje proces doboru i tworzenia poszczególnym elementów wyłącznika programowalnego oraz jego budowę. Zastosowanie tego typu wyłącznika programowalnego na uzyskanie lepszej ochrony urządzeń i instalacji elektrycznych niż zastosowanie tradycyjnych wyłączników - tłumaczy Kamil Woronowski.

Konkurs organizowany przez Tauron Dystrybucja adresowany był do studentów uczelni technicznych kierunków elektroenergetyka, elektrotechnika lub pokrewnych.
Tauron Dystrybucja

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE