ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Dzień Drzwi Otwartych w bielskiej elektrociepłowni
07.06.2017r. 11:25

Tauron Ciepło, największy producent ciepła na południu Polski i jeden z największych w kraju, w ramach cyklu Otwartych Drzwi swoich elektrociepłowni, po raz pierwszy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała. Podczas VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Tauron Ciepło przygotował również szereg atrakcji dla mieszkańców - w tym m.in. możliwość zwiedzenia elektrociepłowni.
- Nasza elektrociepłownia w Bielsku-Białej spełnia najbardziej rygorystyczne normy unijne związane z ochroną środowiska. Zastosowane tu rozwiązania techniczne zapewnią bezpieczeństwo energetyczne i ciągłość pracy elektrociepłowni w perspektywie wielu najbliższych lat. Nasz bielski zakład posiada duże możliwości produkcyjne, jesteśmy gotowi produkować jeszcze więcej energii i dostarczać ciepło do większej ilości odbiorców z Bielska-Białej. - mówi Włodzimierz Hereźniak wiceprezes ds. handlu Taurona Ciepło

W sobotę 10 czerwca br. w godzinach od 9.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić elektrociepłownię. Wstęp jest wolny. Zwiedzanie odbywać się będzie na podstawie wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu: 33 499 11 01, które potrwają do 8 czerwca. Doświadczeni przewodnicy - pracownicy Taurona Ciepło będą czekali na zwiedzających przy bramie od ulicy Chodkiewicza 2 w Bielsku - Białej. Na miejscu, zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób produkowana jest energia elektryczna oraz ciepło sieciowe dostarczane do ich mieszkań.

- Podczas wycieczki po elektrociepłowni w Bielsku-Białej zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć od środka jedną z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce. Nasi przewodnicy pokażą m.in. układ nawęglania, kotłownie i maszynownię, jeden z największych akumulatorów ciepła w Polsce oraz nowoczesną nastawnię. - informuje Jan Blachura dyrektor Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała Tauron Ciepło.

Ponadto 9 czerwca br., w ramach VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii w Parku im. Juliusza Słowackiego Tauron Ciepło uruchomi specjalną strefę tematyczną pn. "Robi się ciepło" z atrakcjami i interaktywnymi grami edukacyjnymi dla dzieci i całych rodzin, gdzie będzie można poznać zalety czystego, ekologicznego ciepła sieciowego. Na uczestników gier i zabaw czekają nagrody i upominki.

Oprócz tego wspólnie z Przedsiębiorstwem Therma, Tauron Ciepło uruchomi punkt konsultacyjny, gdzie będzie można uzyskać informacje o ofercie produktowej i usługowej obu firm oraz możliwości i sposobie przyłączenia do sieci ciepłowniczej i uzyskania dofinansowania ze środków budżetowych miasta. Ponadto uczestnicy Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii będą mogli dowiedzieć się jakie są bezpośrednie skutki spalania śmieci i złej jakości węgla.

Mieszkańcy odwiedzający strefę Taurob Ciepło dowiedzą się jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na ich zdrowie i będą mieli możliwość bezpłatnie poddać się badaniu spirometrycznemu, które jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc schorzenia, a jego bezpośrednią przyczyną jest najczęściej zanieczyszczenie powietrza.
Tauron Ciepło

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE