ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Tauron opublikował multimedialny Zintegrowany Raport Roczny
23.08.2017r. 08:56

Międzynarodowe standardy raportowania zintegrowanego, określone przez International Integrated Reporting Council (IIRC) stały się głównymi wskaźnikami i wytycznymi do opracowania Zintegrowanego Raportu Rocznego Grupy TAURON. Nowoczesny, multimedialny raport online prezentuje najważniejsze informacje o Grupie Tauron, wykorzystując w prezentacji między innymi technologię Virtual Reality. Raport jest już dostępny pod adresem www.raport2016.tauron.pl
Tauron od kilku lat wyznacza trendy w dialogu z otoczeniem. Po zwycięstwie w trzech poprzednich edycjach w konkursie The Best Annual Report, zespół pracujący nad projektem skoncentrował się na zgodności struktury i treści z międzynarodowymi standardami raportowania zintegrowanego.

- Rok 2016 był dla pracowników Grupy Tauron okresem wytężonej pracy i zmian, których symbolami są nowa Strategia obejmująca lata 2016-2025 oraz zaktualizowany model biznesowy. Nowe spojrzenie na organizację i jej perspektywy wymagało zmiany podejścia do raportowania. Staramy się utrzymać pozycję lidera w komunikacji z otoczeniem, dlatego opowiadając o Grupie Tauron uwzględniliśmy najlepsze światowe standardy i praktyki. Wierzymy, że ta nowa formuła prezentacji danych umożliwi odbiorcom zapoznanie się ze wszystkimi aspektami działalności Grupy - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Praca nad raportem wiązała się dla całego zespołu projektowego z koniecznością zmiany sposobu myślenia o kapitałach i relacjach z otoczeniem Grupy Tauron. W tworzeniu treści uczestniczyło kilkadziesiąt osób reprezentujących wszystkie kluczowe obszary biznesowe. Liczne warsztaty i spotkania robocze pomogły kompleksowo przeanalizować procesy zachodzące w Grupie i to głównie z perspektywy tworzenia wartości dla jej interesariuszy. Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które wykorzystane są w treści raportu, zostały przygotowane według wytycznych Global Reporting Index - GRI G4.

Holistyczne spojrzenie na Grupę odnalazło również odzwierciedlenie w sposobie prezentacji modelu biznesowego oraz strategii - oba zagadnienia zostały zaprezentowane za pomocą filmów wykonanych w technologii Virtual Reality (VR - 3600). Podobnie jak w latach poprzednich, w raporcie zastosowano zaawansowane, interaktywne narzędzia do prezentacji danych finansowych i pozafinansowych oraz liczne infografiki.

- Mimo, że w zeszłym roku otrzymaliśmy po raz trzeci z rzędu nagrodę główną w klasyfikacji generalnej konkursu The Best Annual Report, to Zintegrowany Raport za 2016 r. stał się dla nas istotnym wyzwaniem. Wymagał od nas innego, nowego podejścia, zrozumienia i otwarcia na nowe standardy raportowania i zaangażowania do zespołu osób ze wszystkich kluczowych obszarów łańcucha wartości Tauron. Jesteśmy niezwykle ciekawi pierwszych opinii naszej pracy - dodaje Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansowych.

W 2016 roku Raport Roczny Grupy otrzymał nagrodę główną w klasyfikacji generalnej konkursu The Best Annual Report, a wersja internetowa raportu została wyróżniona przez kapitułę konkursu. Tym samym Tauron dołączył do Klubu The Best of The Best, który obejmuje spółki, które trzy razy zdobyły nagrodę główną w konkursie na najlepszy raport roczny.

Raport jest dostępny pod adresem: www.raport2016.tauron.pl

Tauron

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE