ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Tauron z nagrodą "The Best of the Best" za najlepszy raport roczny
19.10.2017r. 19:49

Tauron Polska Energia otrzymał nagrodę specjalną "The Best of The Best" oraz pierwszą nagrodę w konkursie za zintegrowany raport roczny w konkursie "The Best Annual Report" organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Spółka potwierdziła tym samym swoją pozycję w gronie spółek mogących pochwalić się najwyższymi standardami raportowania.
Raporty roczne są stałym elementem komunikacji Taurona z otoczeniem. Spółka utrzymuje wysoki poziom raportów, by sprostać oczekiwaniom jak najszerszego grona odbiorców - zarówno klientów, akcjonariuszy, analityków, jak i przedstawicieli mediów.

- Prezentując informacje na temat Grupy Tauron uwzględniamy najlepsze światowe standardy i praktyki. W 2016 roku Grupa zaprezentowała nową strategię oraz zaktualizowany model biznesowy. Nowe spojrzenie na organizację i jej perspektywy wymagało zmiany podejścia do raportowania, stąd nowa zintegrowana formuła prezentacji danych. Cieszymy się, że zostało to docenione przez kapitułę konkursu - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Tauron jest regularnie nagradzany w konkursach na najlepszy raport roczny. W poprzednich trzech edycjach spółka zajmowała pierwsze miejsca, kwalifikując się w tym roku do kategorii "The Best of the Best". Tegoroczne nagrody to także kolejny sukces całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie jego zawartości. Mimo doświadczenia nabytego w poprzednich latach, opracowanie Zintegrowanego Raportu za 2016 r. było istotnym wyzwaniem. Wymagało od tworzących go specjalistów innego niż dotąd podejścia, zrozumienia i otwarcia na nowe standardy raportowania i zaangażowania zespołu osób ze wszystkich kluczowych obszarów łańcucha wartości Tauron.

Przy opracowywaniu dokumentu uwzględniono nowe trendy i zmieniające się wymagania dotyczące raportowania. Przygotowanie Zintegrowanego Raportu Rocznego Grupy Tauron zostało oparte o międzynarodowe standardy raportowania określone przez International Integrated Reporting Council (IIRC).

Tauron od lat jest liderem w komunikacji z otoczeniem, wykorzystując najlepsze światowe rozwiązania. Po zwycięstwie w trzech poprzednich edycjach w konkursie The Best Annual Report, zespół pracujący nad projektem skoncentrował się na zgodności struktury i treści z międzynarodowymi standardami raportowania zintegrowanego.

Powstał nowoczesny, multimedialny raport online prezentujący najważniejsze informacje o Grupie Tauron. W prezentacji wykorzystano między innymi technologię Virtual Reality. Podobnie jak w latach poprzednich, w raporcie zastosowano zaawansowane, interaktywne narzędzia do prezentacji danych finansowych i pozafinansowych oraz liczne infografiki.

- Praca nad raportem wiązała się dla całego zespołu projektowego z koniecznością zmiany sposobu myślenia o kapitałach i relacjach z otoczeniem Grupy Tauron. W tworzeniu treści uczestniczyło kilkadziesiąt osób reprezentujących wszystkie kluczowe obszary biznesowe. Liczne warsztaty i spotkania robocze pomogły kompleksowo przeanalizować procesy zachodzące w Grupie i to głównie z perspektywy tworzenia wartości dla jej interesariuszy - dodaje Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansowych.

Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które wykorzystane są w treści raportu przygotowano według wytycznych Global Reporting Index - GRI G4.

Celem konkursu "The Best Annual Report" jest stworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.
Tauron
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: pracownik TD 02.12.2017r. 07:51
w przypadku wynagrodzeń za prace to faktycznie jest the best
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE