ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Dobre praktyki Taurona w obszarze CSR docenione przez ekspertów
13.04.2018r. 13:50

Aż 26 dobrych praktyk, realizowanych w minionym roku przez Tauron, znalazło się w najnowszym wydaniu prestiżowego raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki", publikowanego cyklicznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
W tegorocznym wydaniu raportu znalazło się aż dwa razy więcej, niż przed rokiem inicjatyw prowadzonych przez spółki Grupy Tauron. Tym samym firma znalazła się w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw (spośród 180 firm) o największej liczbie dobrych praktyk opublikowanych w dokumencie.

W zakresie środowiska doceniono koncepcję zagospodarowania ubocznych produktów wydobycia realizowaną przez Tauron Wydobycie, akcję "Bocian nasz" autorstwa Tauron Dystrybucja, Program Likwidacji Niskiej Emisji realizowany przez Tauron Ciepło, a także inicjatywę ekologiczną Sala przyrody Tauron i przekrojowy program edukacyjno-ekologiczny pn. Oddychaj Powietrzem.

W obszarze zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej wyróżniono projekty Energia dla Seniora, Domy Pozytywnej Energii oraz akcję edukacyjną Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka. Doceniono również akcję Bliżej energetyki adresowaną do nauczycieli szkół kształcących w zawodzie elektryka, a realizowaną przez Tauron Dystrybucja Serwis.

Co więcej, w Raporcie nagrodzony został kompleksowy program kształcenia przyszłych kadr dla energetyki, program Dystrybucja Innowacji oraz konkurs na najlepszą pracę magisterską.


Wśród najlepszych inicjatyw w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy znalazły się programy Mama pracuje, Dzień dobry BHP, akcja pn. Wszystko zaczyna się ode mnie, a także system profilaktyki zdrowia w zakresie narządów ruchu. W kategorii dobrych praktyk z zakresu ładu organizacyjnego w Raporcie wyróżniono Uniwersytet Otwarty Grupy Tauron, cykl wewnętrznych szkoleń otwartych w Tauron Ciepło i politykę przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy. Natomiast jako dobre praktyki w zakresie zagadnień konsumenckich przytoczono akcje społeczne "Korespondencja Przyjazna dla Klienta", kampanię "Tauron nie chodzi po domach, aby sprzedawać prąd lub gaz" oraz program pt. Stop Nielegalnemu Poborowi Energii Elektrycznej.

Głównym dokumentem wyznaczającym kierunki działalności w obszarze pozafinansowym w Tauronie jest Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy Tauron na latach 2017-2025. Opiera się ona na pięciu kierunkach strategicznych - dwóch wiodących (Niezawodność i jakość dostaw produktów i usług do klienta oraz Zorientowanie na klienta i jego potrzeby) i trzech wspierających (Bezpieczeństwo pracy, kultura etyczna i zaangażowanie pracowników, Ochrona środowiska oraz Partnerstwo społeczno-biznesowe).

Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczna edycja raportu zawiera opisy praktyk firm, które swoje działania w zakresie CSR realizowały w 2017 roku oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem. Publikacja zestawia najlepsze przykłady działań, grupując je według siedmiu obszarów zgodnych normą ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.
Tauron

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE